NRL Trial Squads

Friday February 11
Melbourne Storm v Brisbane Easts/Ipswich Jets
Langlands Park, Brisbane 7.00pm

Storm: Dane Chisholm, Sisa Waqa, Chase Stanley, Mahe Fonua, Elijah Niko, Maurice Blair, Ben Hampton, Adam Woolnough, Slade Griffin, Sione Kite, Robbie Rochow, Atelea Vea, Todd Lowrie (c); Interchange: Gareth Widdop, Anthony Quinn, Tu’u Maori, Jaiman Lowe, Troy Thompson, Mitchell Johnson, Kenny Bromwich, Kirisome Auva’a, Steven Thorpe, Rhys Jack

Ipswich Jets: TBC

Brisbane Easts: TBC

Manly-Warringah Sea Eagles v Cronulla Sharks
Brookvale Oval, Sydney 7.00pm
Sharks and Sea Eagles have named seperate teams for both halves of the match

Sea Eagles: (First Half) Scott Blanch, David Williams, Kyle Lodge, Josh Portlock, Michael Oldfield, Liam Foran, Gary Riccardi, Junior Palau, Terence Seuseu, James Cunningham, Mitch Jowett, Tim Robinson, Daniel Harrison; Interchange: Josie Hawkins, Matt Cross, Vic Mauro, Liam Higgins, Ray Moujalli, Mark McDougall

(Second Half) Will Hopoate, David Wiliams, Blake Davey, Tony Williams, Michael Robertson, Daly Cherry-Evans, Liam Foran, Matt Cross, Matt Ballin, Brent Kite, Anthony Watmough, Joe Galuvao, Jamie Buhrer; Interchange: Tim Robinson, Terence Seuseu, James Cunningham, Junior Palau, Daniel Harrison, Vic Mauro, Liam Higgins, Michael Oldfield, Scott Blanch, Kyle Lodge, Mark McDougall, Josh Portlock, Gary Riccardi

Sharks: (First Half) Stewart Mills, John Williams, Ricky Leutele, Kose Lelei, Ryan Tongia, Matt Wright, Chad Townsend, Johnny Mannah (c), Stuart Flanagan, Siosaia Vave, Tyson Frizell, Trent Grubb, Taulima Tautai; Interchange: Andrew Clayton, Dane Snelson, Jason McGrady

(Second Half) Matt Wright, Isaac Gordon, Ben Pomeroy, Colin Best, Nathan Stapleton, Albert Kelly, Tim Smith, Kade Snowden (c), Paul Aiton, Luke Douglas, Jayson Bukuya, Broderick Wright, Anthony Tupou; Interchange: Josh Cordoba, Dean Collis

North Qld Cowboys v Wests Tigers
Jack Manski Oval, Townsville 7.30pm Saturday

Cowboys: Shannon Gallant, Kalifa Faifai Loa, Will Tupou, Moses Pangai, Michael Bani, Ben Jones, Ray Thompson, Ricky Thorby, Clint Amos (c), Dylan Smith, Tyson Martin, Tariq Sims, Joel Reithmuller; Interchange: Wayne Ulugia, Liam Taylor, Michael Parker-Walshe, Dominic Walsh, Isaak Ah Mau, Lance Joudo, Blake Leary

Wests Tigers: Jake Mullaney, Ratu Tagive, Jake Clarke, Matt Utai, Sam Latu, Sean Meaney, Jacob Miller, Andrew Pearn, Matt Hyland, Alan Schirnack, Nu Akeripa, Josh Davis, Jarred Farlow; Interchange: Neil Begovich, Alipate Noilea, Rhys Curran, Jason Schirnack, Matt Ryan, Dean Parata, Junior Roqica

February 12
Warriors v Parramatta Eels
Rotorua International Stadium 5.00pm

Warriors: Lewis Brown, Glen Fisiiahi, Pita Godinet, Ben Henry, Aaron Heremaia, Krisnan Inu, Jeremy Latimore, Jacob Lillyman, Kevin Locke, Sione Lousi, Micheal Luck (c), James Maloney, Alehana Mara, Ben Matulino, Russell Packer, Sam Rapira, Steve Rapira, Matt Robinson, Jerome Ropati, Ukuma Ta’ai, Elijah Taylor, Manu Vatuvei.

Eels: Paki Afu Mitchell Allgood, Rory Brien, Luke Burt, Ben Falcone, Chris Hicks, Justin Horo, Taniela Lasalo, Jacob Loko, Manase Manuokafoa, Casey Mcguire, Ryan Morgan, Daniel Mortimer, Brad Murray, Jeff Robson, Billy Rogers, Shane Shackleton, Etu Uaisele, Chris Walker, Paul Whatuira

Sydney Roosters v Canterbury Bulldogs
Leichhard Oval, Sydney 5.00pm

Roosters:
1 Rhys Pritchard
2 Steve Naughton
3 Cheyse Blair
4 Willie Mataka
5 Joseph Leilua
6 Jack Littlejohn
7 Mark Kheirallah
8 Jared Waerea-Hargreaves
9 Mark Riddell
10 Jason Ryles
11 Braith Anasta [c]
12 Anthony Cherrington
13 Tinirau Arona

Subs:
Justin Carney
Tom Symonds
David Thomas
Lama Tasi
Kurt Kara
Ethan Lowe
Ryley Jacks

SECOND HALF
1 Sam Perrett
2 Steve Naughton
3 Kane Linnett
4 Justin Carney
5 Joseph Leilua
6 Jack Littlejohn
7 Mark Kheirallah
8 Martin Kennedy
9 Jake Friend
10 Mose Masoe
11 Anthony Cherrington
12 Tom Symonds
13 Daniel Conn

Subs:
Rhys Pritchard
David Thomas
Lama Tasi
Kurt Kara
Ethan Lowe
Ryley Jacks

Bulldogs: Chris Armit, Trent Cutler, Dale Finucane, Jake Foster, Bryson Goodwin, Dene Halatau, Michael Hodgson, Josh Jackson, Sam Kasiano, Kris Keating, Tim Lafai, Michael Lett, Heka Nanai, Mickey Paea, Corey Payne, Daniel Rauicava, Josh Reynolds, Ben Roberts, Joel Romelo, Aidan Sezer, Nick Taylor, Junior Tia-Kilifi, Gary Warburton, Jonathan Wright

Tooheys New Challenge: Newcastle Knights v Fiji Bati
EnergyAustralia Stadium, Newcastle 6.00pm

Knights: Chris Adams, Josh Ailaomai, Ethan Cook, Cameron Ciraldo, Richie Fa’aoso, Chris Houston, Beau Henry, Antonio Kaufusi, Siuatonga Likiliki, Keith Lulia, Peter Mata’utia, Kevin Naiqama, Wes Naiqama (c), Kyle O’Donnell, Chad Redman, Tyrone Roberts, Ryan Stig, Mark Taufua, Zane Tetevano, Dan Tolar, Mitch Williams, Simon Williams.

Fiji Bati: TBC

Harvey Norman All Stars: Indigenous All Stars v NRL All Stars
Skilled Park, Gold Coast 6:30pm
Indigenous: Ben Barba (Bulldogs) Nathan Merritt (Rabbitohs) Willie Tonga (Cowboys) Beau Champion (Storm) Jharal Yow Yeh (Broncos) Scott Prince (Titans) Johnathan Thurston (Cowboys) Tom Learoyd-Lahrs (Raiders) Travis Waddell (Raiders) George Rose (Sea Eagles) Cory Paterson (Knights) Jamal Idris (Bulldogs) Greg Bird (Titans); Jamie Soward (Dragons) Carl Webb (Eels) Joel Thompson (Raiders) Ryan James (Titans) Matt Bowen (Cowboys) Anthony Mitchell (Eels) Joel Moon (Warriors)

NRL All Stars: Josh Dugan (Raiders), Akuila Uate (Knights), Michael Jennings (Panthers), Jamie Lyon (Sea Eagles), Brett Morris (Dragons), Darren Lockyer (Broncos), Benji Marshall (Wests Tigers), Ben Hannant (Broncos), Cameron Smith (Storm), Matthew Scott (Cowboys), Nathan Hindmarsh (Eels), Liam Fulton (Wests Tigers), Paul Gallen (Sharks), Dave Taylor (Rabbitohs), Ashley Harrison (Titans), Feleti Mateo (Warriors), Shaun Kenny-Dowall (Roosters), Michael Ennis (Bulldogs),Petero Civoniceva (Panthers), Kurt Gidley (Knights)

Watch the 2011 Harvey Norman All Stars match live and free on NRL.com

Brisbane Broncos v Gold Coast Titans
Kougari Oval, Wynnum 7.30pm

Broncos: Dane Gagai, Denan Kemp, Jack Reed, Dale Copley, Aaron Whitchurch, Corey Norman, Ben Hunt, Mitchell Dodds, John Te Reo, Josh McGuire, Dane Carlaw, Dunamis Lui, Mitchell Frei; Interchange: Jordan Kahu, Justin Hunt, Gerard Beale, Daniel Ogden, Dave Hala, Kurt Baptiste, Matt Britt, Kurtis Lingwoodock

Titans: Shannon Walker, Dominique Peyroux, Esi Tonga, Joseph Tomane, Joe Vickery, Jordan Rankin, Luke Capewell, Brenton Lawrence, Matt Srama, Luke Page, Sam Tagaetese, Ben Ridge, Luke O’Dwyer; Interchange: Will Matthews, Kayne Lawton, Tom Merritt, Jacob Ling

Sunday February 13
Charity Shield: South Sydney Rabbitohs v St George-Illawarra Dragons
ANZ Stadium, Sydney 7.00pm

Rabbitohs:Rhys Wesser, Chris McQueen, Dylan Farrell, Junior Vaivai, Fetuli Talanoa, John Sutton, Chris Sandow, Scott Geddes, Beau Falloon, Roy Asotasi (c), Eddy Pettybourne, Shannan McPherson, Ben Lowe. Interchange: Kane Morgan, Malcolm Webster, Shaune Corrigan, Josh Mansour, Adam Reynolds, Nathan Peats, Dave Tyrrell, Deon Apps, Matt Mundine, George Burgess, Ben Ross, Adrian Ha’angana.

Dragons: Darius Boyd, Ratu Peni Tagive, Mark Gasnier, Matt Cooper, Jason Nightingale, Nathan Fien, Ben Hornby (capt), Dan Hunt, Cameron King, Michael Weyman, Beau Scott, Ben Creagh, Matt Prior. Interchange: Michael Greenfield, Trent Merrin, Jake Marketo, Nick Emmett, Jack Bosden, Bronx Goodwin, Jon Green, David Gower, Daniel Penese, Adam Cuthbertson, Mitch Rein, Peter Cronin, Nathan Jones.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *