Holden Cup Teams Rd 3

The U20’s play a vital role in shaping the next generation of talent and already, after just 2 rounds, players from all teams are proving their worth. Whether it is the big men making the big metres or the little men carving through and causing havoc whenever they touch the ball, there are plenty of talented kids out there.

So, without further adieu, here are the Holden Cup sides for Rd 3:

Manly Sea Eagles v Canterbury Bulldogs (#NYCmancby); Brookvale Oval; Friday March 20. Kick-off: 5:20pm.

Manly: 1. Tom Trbojevoc 2. Mitch Thomas 3. Luke Garner 4. Jesse Ramien 5. Lucas Price 6. Will Pearsall 7. Riley Travers 8. Addison Demetriou 9. Hugh Pratt 10. Jesse Maxwell 11. Rhys Armstrong 12. James Parker 13. Darcy Cox.

Interchange: 14. Nicholas Hynes 15. Moses Noovao-McGreal 16. Matt Douglas 17. Nicholas Lynn.

Bulldogs: 1. Joseph Burchell 2. John Fomai 3. Ruebenn Rennie 4. Michael Morgan 5. Marcelo Montoa 6. Brendan Cox 7. Guy Hamilton 8. Jake Kamire 9. Brad Keighran 10. Darcy Marsoke 11. Harry Pondekas 12. Renouf To’amaga 13. Siaopo Tagaloa.

Interchange: 14. Jamel Hunt 15. Josh Montgomery 16. Ali Allouche 17. Mitchell Subotin

Referee: Ziggy Przeklasa-Adamski; Touch Judges: Josh McCowan & Phil Sung.


Brisbane Broncos v Cronulla Sharks; Suncorp Stadium (#NYCbricro); Friday March 20. Kick-off: 6:20pm

Broncos:

Cowboys: 1. Yamba Bowie 2. Gideon Mosby 3. Akeripa Tia-Kilifi 4. Conor Carey 5. Scott Schulte 6. Ty Carucci 7. Cooper Bambling 8. Viliame Kikau 9. Brandon Smith 10. Braden Uele 11. Coen Hess 12. Andrew Niemoller 13. Kieran Quabba.

Interchange: 14. Trey Kemp 15. Jordan Kenworthy 16. David Munro 17. Ross Bella.

Referee: Jarrod Cole; Touch Judges: Nick Pelgrave & Damien Brady.


New Zealand Warriors v Parramatta Eels (#NYCwarpar); Mt Smart Stadium; Saturday March 21. Kick-off: 10:45am.

Warriors: TBA.

Eels: 1. Nathan Davis 2. Abbas Miskie 3. Tui Oloapu 4. Reimis Smith 5. Aaron Pene 6. Bevan French 7. Alex Dockar-Clay 8. Brandon Raeli 9. Denzal Tonise 10. Alex Twal 11. Tyrell Fuimaono 12. Jordan Muna 13. Tom Amone.

Interchange: 14. Alec Bush 15. Paula Kaufusi 16. Craig Field 17. Tepai Tepu-Smith 18. Dylan Izzard (One to be omitted).

Referees: Peter Gough & Shane Rehm; Touch Judges: Anthony Elliott & Kena Waikai; Video Referees: Steve Folkes.


Canberra Raiders v St George Illawarra Dragons (#NYCcansgi); GIO Stadium, Canberra; Saturday March 21. Kick-off: 3:15pm.

Raiders: 1. Andrew Heffernan 2. Cameron Booth 3. Brenko Lee 4. Chevy Ellis 5. Thomas Cronan 6. Lachlan Lewis 7. Lachlan Croker 8. Daniel Dole 9. Dylan McGrath 10. Brett Solomon 11. Jack Williams 12. Jared McIlwrick 13. Tevita Pangai Junior.

Interchange: 14. Jack Hickson 15. Charlie MacKenzie 16. Morgan Boyle 17. Connor Purcell.

Dragons: 1. Leigh Higgins 2. William Tom 3. Keelyn Tuuta-Edwards 4. Izaac Thompsn 5. Daniel Stojanovski 6. Rhys Davies 7. Adam Clune 8. Jacob Host 9. Netane Vi 10. Blake Lawrie 11. Luciano Leilua 12. Hehearko Tuima 13. Abraham Atallah.

Interchange: 14. Matthew Jurd 15. Josh Daley 16. Nathan Leatigaga 17. Kelly Tate.

Referee: Kasey Badger; Touch Judges: Michael Laverty & Phil Henderson.


Melbourne Storm v Cronulla Sharks (#NYCmelcro); AAMI Park, Melbourne; Saturday March 21. Kick-off: 5:15pm.

Storm: 1. Latrell Robinson 2. Tony Tumusa 3. Charnze Nicoll-Klokstad 4. Junior Kirisome 5. Maxwell Fesolai 6. Mack Mason 7. Jake Turpin 8. Ben Nakubuwai 9. Connor Donehue 10. Logan Haughton 11. Jamayne Tumoa-Brown 12. Josh Kerr 13. Ben Halfpenny.

Interchange: 14. Zion Ioka 15. Brendan Frei 16. Shae Ah Fook 17. Charlie Galo.

Sharks: 1. Joshua Addo-Carr 2. Levy Sopi 3. Monson Paewai 4. Jamayne Isaako 5. Tuli Leota 6. Travis Edwards 7. Connor Tracey 8. Alex Susino 9. Jayden Brailey 10. Tepitasi Fuiava 11. Anthony Moraitis 12. Ashleigh Nisbet 13. Harrison Muller.

Interchange: 14. Bradley Deitz 15. Jayden McDonough 16. Patrick Hasson 17. John Leger 18. Jayden Walker 19. Francis Laloua-Tui 20. Semisi Vea 21. Zane Walford (Four to be omitted).

Referee: Lawrence McDonnell; Touch Judges: Dan Munroe & Drew Oultram.


South Sydney Rabbitohs v Wests Tigers (#NYCsouwst); ANZ Stadium; Sunday March 22. Kick-off: 1:45pm.

Souths: 1. Irae Simone 2. Damon Goolagong 3. Haimona Hiroti 4. John Olive 5. Josh Ellison 6. Wallace Tangiiti 7. Jordie Hedges 8. Clayton Williams 9. Aaron Booth 10. PJ Los’e 11. Tulsa Saumamao 12. Angus Crichton 13. Eden Syme.

Interchange: 14. Liam Coleman 15. Zane Musgrove 16. Hayden Preece 17. Joe Gardiner 18. Dominic Timoteo (One to be omitted).

Tigers: 1. Mason Cerruto 2. Ryland Jacobs 3. Watson Heletea 4. Marion Seve 5. Te Kapua Murray 6. Te Maire Martin 7. Eli Levido 8. JJ Felise 9. Jacob Liddle 10. Jaleel Seve-Derbas 11. Mark McCormack 12. Junior Tatola 13. Jamie Hill.

Interchange: 14. Tom Harris 15. Thomas Grearly 16. Esan Marsters 17. John Tohi 19. Sione Alofi 20. Pio Sokobalavu (Two to be omitted).

Referee: Adam Cassidy; Touch Judges: Chris Treneman & Rohan Best.


Gold Coast Titans v Newcastle Knights (#NYCgldnew); Cbus Super Stadium, Robina; Sunday March 22. Kick-off: 4:15pm.

Titans: 1. Brian Kelly 2. Zach Spring 3. Jed Cartwright 4. Shaun Hudson 5. Christian Mika 6. Karl Lawton 7. Brayden Torpy 8. Oshea Tuiasau 9. Deacon Fletcher 10. James Iodice 11. Anthony Coleman 12. Hayden Schwass 13. Parahi Wilson.

Interchange: 14. Delayne Ashby 15. Nathan Watts 16. Max Elliott 17. Shane Wright.

Referee: Liam Kennedy; Touch Judges: Alex Mallory & Tim Rutherford.


Sydney Roosters v Penrith Panthers (#NYCsydpen); Allianz Stadium; Monday March 23. Kick-off: 4:45pm.

Roosters: 1. Latrell Mitchell 2. Charlie Taylor 3. Paul Momirovski 4. Taane Milne 5. Joseph Manu 6. Jackson Hastings 7. Zac Nicholls 8. Richard Skelton 9. Connor Watson 10. Poasa Faamausili 11. Vincent Leuluai 12. Ryan Turner 13. Nat Butcher.

Interchange: 14. Nick Newman 15. Sukamanu Raki 16. Piki Rogers 20. Misieli Vaikeli.

Panthers: 1. Brent Naden 2. Fuimanu Enise 3. Christian Crighton 4. Jack Nelson 5. Joshua Jay 6. Tyrone May 7. Soni Luke 8. Oliver Clark 9. Sione Kata 10. Paea Pua 11. Logan Geyer 12. David Cowhan 13. Dylan Fuad.

Interchange: 14. Maliko Filino 15. Kade Ellis 16. Thompson Tuigamala 17. Dylan Edwards 18. Corey Harawira 19. Soni Hala (Two to be omitted).

Referee: Phil Henderson; Touch Judges: Daniel Olford & Ziggy Przeklasa-Adamski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *