Plenty of first-grade talent playing reserve grade this week so we’re in for some entertaining fixtures.

Here are the teams for Rd 2 of The Knock-On Effect NSW Cup Teams:

Newcastle Knights v Newtown Jets (#KOECup); Central Coast Stadium, Gosford; Friday, March 19. Kick-off: 3:45 pm.

Knights: 1. McKenzie Baker 2. Jacob Kirz 3. Dylan Lucas 4. Gehamat Shibasaki 5. Harry Van Dartel 6. Simi Sasagi 7. Phoenix Crossland 8. Pasami Saulo 9. Luke Huth 10. Mathew Croker 11. Jack Johns 12. Ben Talty 13. Zac Hosking 14. Liam Wilkinson 15. John Toleafoa 16. Jaron Purcell 17. Garrett Smith 18. Christian Ma’anaima 19. Kobe Davies 20. Daniel Ticehurst 21. Henry Penn.

Coach: Andrew Ryan

Jets: 1. Luke Metcalf 2. Eddy Aiono 3. Jonah Ngaronoa 4. Kayal Iro 5. Honeti Tuha 6. Jack Williams 7. Manaia Rudolph 8. Thomas Hazelton 9. Zac Woolford 10. Daniel Vasquez 11. Kayleb Milne 12. Jackson Garlick 13. Gabe Hamlin 14. Monty Raper 15. Kyle Paterson 16. Brock Gray 22. Dylan O’Connor.

Coach: Greg Matterson.


Mounties RLFC v Penrith Panthers (#KOECup); Bankwest Stadium, Parramatta; Saturday, March 20. Kick-off: 12:40 pm.

Mounties: 1. Declan Casey 2. Watson Heleta 3. Falakiko Manu 4. Aaron Schoupp 5. Tuipolutu Katoa 6. Lachlan Lewis 7. Brandon Wakeham 8. Ava Seumanufagai 9. Bradley Deitz 10. Dean Britt 11. Jackson Topine 12. Matt Doorey 13. Chris Smith 14. James Roumanos 15. Reuben Porter 16. Jack Miller 17. Rhys Davies 19. Vincent Rennie 22. Ben Seufale.

Coach: Michael Potter.

Panthers: 1. Sunia Turuva 2. Robert Jennings 3. Jaeman Salmon 4. Izack Tago 5. Taylan May 6. Matt Burton 7. Kurt Falls 8. Jayden Tanner 9. Mitch Kenny 10. Lindsay Smith 11. John Faiumu 12. Billy Burns 13. Scott Sorensen 14. Brendan Hands 15. Alec Susino 16. Vasili Tsikrikas 17. Anton Iaria 18. Trent Toelau.

Coach: Peter Wallace.


Blacktown Workers Sea Eagles v South Sydney Rabbitohs (#KOECup); Lottoland, Brookvale; Saturday, March 20. Kick-off: 2:50 pm.

Workers: 1. Dylan Smith 2. Kane Allan 3. Christian Tuipulotu 4. Kenneth Koro 5. Tyrell Neiufi 6. Brad Keighran 7. Alex Seve 8. Kurt de Luis 9. Denzal Tonise 10. Terrell May 11. Dane Aukafolau 12. Jordan Leiu 13. Zac Saddler 14. Philip Makatoa 15. Francis Laloua-Tui 16. Lucas Castle 17. Reed Izzard 18. Tim Simona.

Coach: Matt Ballin

Rabbitohs: 1. Rahim Mundine 2. Josh Mansour 3. Steven Marsters 4. Tautau Moga 5. Jacob Gagai 6. Troy Dargan 7. Dean Hawkins 8. Jack Cameron 9. Josh Cook 10. Jacob Esau 11. Jacob Host 12. Trent Peoples 13. Tevita Taumoepenu 14. Joe Lovodua 15. Pele Vaigalu 16. James Tautaiolefua 17. Mathew French 18. Ulysses Roberts.

Coach: Steve Antonelli.


Parramatta Eels v Canberra Raiders (#KOECup); Ringrose Park, Wentworthville; Saturday, March 20. Kick-off: 5:30 pm.

Eels: 1. Sean Russell 2. Solomone Naiduki 3. Will Penisini 4. Tim Lafai 5. Haze Dunster 6. Jordan Rankin 7. Jakob Arthur 8. Kurt Dillon 9. Joey Lussick 10. Dave Hollis 11. Ray Stone 12. Keegan Hipgrave 13. Makahesi Makatoa 14. Nathaniel Roache 15. Elie El Zakhem 16. Grant Taufalo 17. Toa Mata’afa 18. Charbel Tasipale.

Raiders: 1. Caleb Aekins 2. Semi Valemei 3. Albert Hopoate 4. Matthew Timoko 5. Elijah Anderson 6. Matt Frawley 7. Brad Schneider 8. Emre Guler 9. Tom Starling 10. Corey Horsburgh 11. Kai O’Donnell 12. Clay Webb 13. Darby Medlyn 14. Adrian Trevilyan 15. Leo Thompson 16. Keaton Walkington-Mead 17. Sila Tutuiti 18. Siaiku Tapa 19. Toby Marks.

Coach: Peter Marrapodi.


Western Suburbs Magpies v North Sydney Bears (#KOECup); Campbelltown Stadium; Sunday, March 21. Kick-off: 1:40 pm.

Magpies: 1. Zachary Cini 2. Allan Fitzgibbon 3. William Kei 4. Kiah Cooper 5. Reece Hoffman 6. Zach Dockar-Clay 7. Jock Madden 8. Russell Packer 9. Jake Simpkin 10. Alex Seyfarth 11. Michael Chee-Kam 12. Kelma Tuilagi 13. Tukimihia Simpkins 14. Edenn Rogers-Smith 15. Ky Rodwell 16. Austin Dias 17. Thomas Freebairn 19. Joseph Taipari.

Coach: Ben Gardiner.

Bears: 1. Brad Abbey 2. Matt Ikuvalu 3. Joseph Suaalii 4. Tony Satini 5. Sione Hopoate 6. Sam Walker 7. Josh Ralph 8. Tukupa Hau Tapuha 9. Ben Marschke 10. Max Bailey 11. Harrison Edwards 12. Elih Jackson 13. Jerry Key 14. Coby Thomas 15. Ben Thomas 16. Michael Fenn 18. Jack Morris 19. Elia Faatui.

Coach: Pat Weisner.


 

By ricky

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.